Menu Region

Polska wystawa na EXPO 2008 sukcesem?

Polska wystawa na EXPO 2008 sukcesem?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisarz udziału Polski w EXPO 2008 Maciej Pawlicki uważa, że ekspozycja naszego kraju w jest wielkim sukcesem. Dotychczas pawilon polski w Saragossie odwiedziło 200 tys. osób.
W opinii gościa Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, popularność polskiej ekspozycji na EXPO jest wynikiem doświadczeń wyniesionych z poprzednich wystaw. Zdaniem Macieja Pawlickiego polski pawilon jest daleki od "nieskutecznego dydaktyzmu", który bardzo często jest cechą innych wystaw. W opinii gościa Sygnałów Dnia, osoba zwiedzająca wystawę nie jest na siłę indoktrynowana. Jak dodał, jej twórcom zależało na stworzeniu "emocjonalnej więzi" z widzem, aby skuteczniej dotrzeć do niego.

Maciej Pawlicki jest zdania, że wystawa w Saragossie udowadnia, iż Polacy są w stanie tworzyć rzeczy piękne i twórcze. Komisarz udziału Polski w EXPO 2008 ma nadzieję, że przez wystawę zmienia się wizerunek naszego kraju zagranicą. Maciej Pawlicki uważa, że szansa na zorganizowanie wystawy Expo w naszym kraju pojawi się około 2018 - 2020 roku. Polską wystawę na EXPO 2008 można zwiedzać do połowy września.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się