SPORT: Widzew - Wisła Kraków 0:1

Dariusz Kuczmera
Mimo dopingu kibiców Widzew przegrał z Wisłą 0:1.
Mimo dopingu kibiców Widzew przegrał z Wisłą 0:1. archiwum
W trzeciej kolejce ekstraklasy piłkarze Widzewa na swoim boisku przegrali z wicemistrzem Polski Wisłą Kraków 0:1 (0:1).

Jedyny gol padł w 35 minucie po strzale Serba Dragana Paljica. Błąd popełnili Piotr Kuklis i Maciej Mielcarz. Chwilę wcześniej stuprocentową okazję zmarnował Bośniak Velibor Durić.

Od 65 minuty Widzew grał w przewadze jednego zawodnika, bo czerwoną kartką ukarany został Słowak Erik Cikos.

W 91 minucie Paul Grischok nie trafił do bramki z 5 metrów!

Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Szymanek, Dudu - Budka (54, Grischok), Panka, Kuklis (46, Nakoulma), Durić, Lisowski (74, Grzelczak), Sernas. Trener: Andrzej Kretek.

Wisła: Jovanić - Bunoza, Cleber, Pljic (62, Piotr Brożek), Diaz - Jirsak, Małecki (84, Paweł Brożek), Rios (72, Boguski), Cikos, Wilk - Żurawski. Trener: Tomasz Kulawik. Od poniedziałku funkcję trenera Wisły obejmie Holender Robert Maaskant.

To pierwsza porażka Widzewa w tym sezonie. To też pierwsza przegrana Widzewa na stadionie przy al. Piłsudskiego od 27 września 2008 roku (0:1 z GKS Jastrzębie). Po trzech kolejkach łodzianie mają 4 punkty i bilans bramkowy 3-3.

25 sierpnia Widzew gra mecz Pucharu Polski w Bydgoszczy z Zawiszą, a 28 sierpnia znów u siebie mecz ekstraklay z rewelacją ligi Polonią Warszawa, która w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa.