Menu Region

Gwiazdy jazzu z całego świata spotkają się na południu...

Gwiazdy jazzu z całego świata spotkają się na południu Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Gwiazdy jazzu z całego świata spotykają się w tych dniach w niewielkiej wiosce w południowym zachodzie Francji. Rozpoczął się międzynarodowy festiwal jazzowy "Jazz in Marciac".
"Jazz in Marciac" rozpoczął się od rytmów samby i bossa novy. Wystąpił Brazylijczyk Hamilton de Holanda, który jest w swoim kraju zaliczany do grona najwybitniejszych muzyków jazzowych. Podczas tego samego wieczoru zaśpiewał i zagrał na gitarze inny znakomity muzyk z Brazylii - Caetano Veloso.

W programie trwającego ponad dwa tygodnie festiwalu znalazły się również takie sławy jak pianista Herbie Hancock oraz wokaliści Bobby McFerrin i Dee Dee Bridgewater. Organizatorzy nie stronią od muzyki spoza głównego nurtu klasycznego jazzu. Świadczy o tym udział w festiwalu zespołu The No Smoking Orcherstra Emira Kusturicy.

Średniowieczna wioska Marciac daje temu festiwalowi niezwykłą scenerię i atmosferę. Najważniejsze koncerty odbywają się w wielkim namiocie, w którym mieści się 5000 widzów. Jest on ustawiany każdego roku podczas festiwalu na miejscowym boisku rugby.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się