Menu Region

Dworskie dygi pod Wawelem

Dworskie dygi pod Wawelem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bożydar Brakoniecki

Prześlij Drukuj
Wyciągnijcie z szafy babcine krynoliny, odkurzcie dziadkowy frak. I ruszajcie w te pędy do królewskiego miasta Krakowa. Dziś dystyngowanym krokiem menueta rusza tam IX Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza".
Aby egzotyce stało się zadość, motywem przewodnim tegorocznej fety będzie taniec dworski w orientalnych Indiach.

Dlatego podczas ośmiu festiwalowych dni oprócz majestatycznych europejskich gawotów, kontredansów i baletto (który ponoć uwielbiała tańczyć królowa Bona) zobaczymy też pokazy bharatanatyam, kathak i kalaripayattu tańczonych od wieków na tonących w przepychu dworach maharadży.

Pod Wawelem pokażą je mistrzowie indyjskiego tańca, m.in. Vaswati Misra z zespołem Dhwani i Sanjib Bhattacharya z Angahaar Dance Academy.

Ale nie skończy się jedynie na parkietowych lansadach. Będziemy mogli obejrzeć także inspirowany indyjską klasyką spektakl "Jalsaa" (odtańczy go Vaswati Misra) oraz wziąć udział w imponującym, balowym popisie dworskich pląsów na krakowskim rynku.

A gdy już wyszalejecie się tanecznie, wpadnijcie do willi Decjusza, gdzie trwa wystawa "Motywy indyjskie w baletach europejskich". Zgromadzone tu bajecznie kolorowe maski, stroje i kostiumy będą dla waszych oczu iście królewską ucztą.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się