Menu Region

Ukraina potrzebuje pomocy

Ukraina potrzebuje pomocy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ukraińska Caritas zwróciła się z apelem do wszystkich oddziałów tej organizacji w Europie o pomoc finansową i materialną dla powodzian na Ukrainie. W powodzi w południowo-zachodniej części kraju zginęło 26 osób, w tym sześcioro dzieci.
Największe straty odnotowano w obwodach iwano-frankowskim, lwowskim, zakarpackim, czerniowieckim oraz tarnopolskim.

Polski oddział Caritas postanowił przekazać ukraińskiemu oddziałowi 70 tysięcy euro pomocy dla powodzian. Podchodzą one z darowizn, jakie przekazały Caritas diecezjalne oraz ze środków własnych polskiej Caritas.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy powodzianom na Ukrainie, mogą dokonywać wpłat na konto, którego numer podany jest na stronie internetowej Caritas Polska. Można też wysłać SMS o treści "POMAGAM" na numer 72902.

Przez 5 dni na Ukrainie woda podtopiła 40 tysięcy budynków oraz zalała 34 tysiące hektarów pól uprawnych. Około 300 miejscowości pozostało bez prądu. Zniszczeniu uległo 400 mostów i około 680 kilometrów dróg. Około 15 tysięcy ludzi ewakuowano z zatopionych terenów.

Straty wyrządzone przez żywioł wynoszą - według różnych źródeł - od 600 milionów złotych do miliarda dolarów. Brakuje przede wszystkim żywności, lekarstw, środków do uzdatniania wody, a także koców i ubrań. Jest to największa powódź na Ukrainie od stu lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się