Menu Region

Po Bałtyku pływa wieloryb - potwierdzają rybacy

Po Bałtyku pływa wieloryb - potwierdzają rybacy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rybacy i turyści z Rowów, na Pomorzu Środkowym, potwierdzają, że w w Bałtyku pływa wieloryb. Po godz. 6 ssak pokazał się w odległości około 100 metrów od plaży w Rowach. Od tego czasu cały czas trzyma się blisko brzegu i wypływa na powierzchnię morza.
"Niecodziennego gościa z plaży obserwują tłumy turystów, z portu wyszły na obserwację także łodzie rybackie" - powiedział Radiu Koszalin bosman dyżurny portu w Rowach. Wczoraj wieloryba widziano w okolicach Darłówka. To prawdopodobnie humbak. Ssak mógł się przedostać do Bałtyku przez Cieśninę Duńską.

Wieloryb może przebywać ponad pół godziny pod wodą. "Potrafi też nurkować na głębokość 250 metrów" - tłumaczy prof. Krzysztof Skóra dyrektor Stacji Morskiej Uniwesytetu Gdańskiego na Helu. Charakterystyczne dla tych zwierząt są wydawane dźwięki słyszalne na przestrzeni setek kilometrów. Zwierzęta te są pod ścisłą ochroną.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się