Menu Region

Roboty w komiksie o Powstaniu

Roboty w komiksie o Powstaniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Jóźwiak

Prześlij Drukuj
Młodzi rysownicy już po raz drugi zmierzyli się z tematyką Powstania Warszawskiego. Na konkurs zorganizowany przez Muzeum Powstania nadesłali 47 prac. Zwyciężył komiks Rafała Bąkowicza pt. "Sierpień".
Jury, któremu przewodniczył Henryk Chmielewski "Papcio Chmiel", oprócz wartości artystycznych doceniło oryginalny pomysł autora.

W komiksie dziadek opowiada wnuczkowi o walkach w Powstaniu. Nastolatkowi na wspomnienia dziadka nakładają się wizje z gier komputerowych i filmów. Dlatego w kadrach komiksu widzimy roboty i inne fantastyczne konstrukcje.

- II wojna światowa stała się częścią popkultury. Młodzieży wychowanej na grach komputerowych ciężko zrozumieć to, co przeżywali ich dziadkowie - tłumaczy Rafał Bąkiewicz.

Zdaniem członków jury poziom konkursu był bardzo wysoki. - To wielkie wyzwanie, aby w takiej formie oddać prawdę o Powstaniu. Autorzy poradzili sobie znakomicie. Antologia, którą wydamy po konkursie, będzie bardzo dobra - stwierdził Przemysław "Trust" Truściński, opiekun artystyczny konkursu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się