Menu Region

Nasze polskie wejście smoka

Nasze polskie wejście smoka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Mazur, fakty TVN

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dzięki ciężkiej pracy polskich naukowców mamy narodowy sukces. Wejście smoka. Wejście znajduje się w Lisowicach na Śląsku, gdzie wykopano fragmenty szkieletu dinozaura, roboczo nazwanego przez paleontologów smokiem. Nareszcie. Smoku, przybywaj, pracy ci u nas nie zabraknie.
Smok - jak to smok - gdy się zdenerwuje, nie wdaje się w dyskusje, tylko ogniem zieje. Kluczem do sukcesu byłoby więc odpowiednie pokierowanie potworem. Gdyby uległ podszeptom działaczy Platformy, z pewnością poszybowałby na Wybrzeże i zionął precyzyjnie na Sopot, a konkretnie - na pewną kamienicę, którą jeden biznesmen chciał nadbudować. Pod smoczym ogniem nie zostałby kamień na kamieniu.

Gdyby dostęp do ucha gadziny znaleźli działacze PiS, mój los byłby przesądzony. Jak nic wysłaliby go, aby - łopocząc skrzydłami - przykrył nadajniki wrażej stacji telewizyjnej, a potem w transmisji na żywo spopieliłby dociekliwych reporterów. Przeciwnicy lustracji wysłaliby list otwarty, podpisany przez czołowych polskich intelektualistów, którzy w wyszukanej formie retorycznej wyperswadowaliby smokowi, by przestał zionąć nienawiścią rodem z prehistorii i jako smok oświecony zajął się ostatecznym spaleniem teczek z archiwów IPN, czym sprawnie rozwiązałby problem przeszłości - piekielnym ogniem trawiąc polskie piekło.

Kibice piłkarscy nasłaliby pewnie gadzinę na hydrę polskiej piłki nożnej, ale tu akurat wynik starcia mógłby być nieprzewidywalny - bo czy ktokolwiek jest coś w stanie przewidzieć w naszym futbolu? A jeżeli potwór uległby magii ustawiania spotkań, wziął walizkę i zamiast wejścia smoka zarządził wyjście z gotówką?

Można się rozmarzyć - potencjalnych celów dla wykopanego stwora jest co niemiara. Oby tylko nasz nowy smok pamiętał o marnym losie swojego wielkiego krakowskiego poprzednika, którego przechytrzył zwykły szewczyk z owcą? Chyba się zapędziliśmy i opowiadamy bajki - w przeciwieństwie do naszych polityków, którzy nawet największe fantazje zawsze potrafią tak opowiedzieć, że człowiek od razu uwierzy. Nawet w smoka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ciekawe spostrzeżenia

+10 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kIm (gość)  •

Tak, coś w tym jest. Istnieje też możliwość, że smok swoim ogniem zrobiłby porządek w polskiej polityce. :P

odpowiedzi (0)

skomentuj