Menu Region

Polskie Radio oskarża Tuska o spadek wpływów z abonamentu

Polskie Radio oskarża Tuska o spadek wpływów z abonamentu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezes Polskiego Radia rozważa pozwanie rządu Donalda Tuska do sądu za doprowadzenie do zmniejszenia wpływów z abonamentu.
Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, wpływy te drastycznie zmalały po tym, jak Platforma Obywatelska zapowiedziała likwidację abonamentu. Premier nazwał plany prezesa Polskiego Radia "niepoważnymi zachowaniami".

Krzysztof Czabański przypomniał, że rząd zapowiadał, iż zrekompensuje ubytki z abonamentu, ale na razie tego nie zrobił. Dlatego Polskie Radio będzie, być może, dochodzić swoich roszczeń w sądzie.
Krzysztof Czabański dodał, że przed sądem zawsze można zawrzeć ugodę. Prezes podkreślił, że dla radia ubytek wpływów z abonamentu wynoszący w tym roku 33 miliony złotych to sprawa bardzo poważna.

Krzysztof Czabański dodał, że ekspertyzy prawne pokażą, czy Polskie Radio może dochodzić w sądzie tego rodzaju roszczeń. Dokumenty przygotowuje w ramach swoich obowiązków dział prawny spółki. Informację "Gazety Wyborczej", według której ekspertyza będzie kosztować co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, prezes uznał za "przedwczesną". Dalsze decyzje władze Polskiego Radia podejmą w zależności od ustaleń działu prawnego. Ma to nastąpić za dwa, trzy tygodnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się