Menu Region

Policja uzyskała dostęp do bazy danych DNA Interpolu

Policja uzyskała dostęp do bazy danych DNA Interpolu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polska policja uzyskała bezpośredni dostęp do bazy danych DNA Interpolu. Uroczystego przyłączenia do międzynarodowego systemu dokonał wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki i komendant główny policji Andrzej Matejuk. Polska jest 22 krajem na świecie z dostępem do bazy DNA Interpolu.
Adam Rapacki powiedział, że Polska musiała spełnić wiele wymogów, aby dołączyć do tego systemu. Chodziło między innymi o zabezpieczenie danych, które są w nim umieszczane.

Wiceminister spraw wewnętrznych dodał, że już w lipcu polska policja wytypowała 100 spraw kryminalnych, których dane przekazano do systemu. Adam Rapacki wyraził nadzieję, że kilkanaście spraw sprzed lat uda się dzięki temu systemowi rozwiązać.

Do tej pory polska policja korzystała z bazy danych DNA Interpolu, ale musiała wypełniać formularze, których rozpatrzenie trwało dłuższy czas. Teraz sprawdzenie jednego typu danych DNA będzie trwało do kilkudziesięciu minut.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się