Menu Region

Anglia gubi paszporty

Anglia gubi paszporty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Michał Różycki

Prześlij Drukuj
Wyspiarze po raz kolejny stracili cenne papiery. Dwójka złodziei ukradła w Manchesterze trzy tysiące niewypełnionych paszportów i wiz. Na czarnym rynku wartość jednego z tych dokumentów wynosi prawie 7 tys. zł.

Przestępstwo miało miejsce w poniedziałek, jednak policja podała informację o nim dopiero wczoraj. Bandyci zaatakowali, kiedy kierowca ciężarówki, którą przewożono 24 pudła pełne dokumentów, zatrzymał się przy kiosku. Złodzieje sterroryzowali pasażera, odjechali pojazdem w boczną drogę i tam wyładowali pudła. Do napadu doszło niecały kilometr od drukarni paszportów. Dokumenty miały pojechać do Londynu, skąd rozwieziono by je do brytyjskich ambasad na całym świecie.

Według ekspertów skradzione paszporty nie przejdą przez dokładniejszą kontrolę. Bandyci nie mają bowiem urządzeń potrzebnych do zakodowania informacji na zawartym w dokumencie czipie.

Mimo to po wypełnieniu można ich bez problemu używać w krajach, gdzie czytniki czipów są rzadkie oraz do otwierania kont bankowych. Można się też nimi legitymować, szukając pracy. To właśnie na te dwa zastosowania będą liczyć nielegalni imigranci, którzy najczęściej kupują podrobione paszporty czy wizy.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek na Wyspach. W ostatnich miesiącach władze Wielkiej Brytanii notorycznie gubią ważne dokumenty. W listopadzie ub.r. z rządowych akt wyciekły dane osobowe 25 mln obywateli. W czerwcu agent brytyjskiego wywiadu pozostawił w metrze teczkę z informacjami na temat słabych punktów Al-Kaidy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się