Menu Region

J. Kaczyński: Nie było kupowania głosów SLD przy wecie...

J. Kaczyński: Nie było kupowania głosów SLD przy wecie prezydenta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński zaprzecza, jakoby SLD miało otrzymać stanowiska w ośrodkach regionalnych TVP w zamian za niesprzeciwianie się prezydenckiemu wetu do ustawy medialnej. Prezes PiS powiedział w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że to nieprawda, podobnie jak rzekomy strategiczny sojusz SLD z PiS w sprawie odrzucania ustaw autorstwa PO.
Zdaniem prezesa Kaczyńskiego, fakt, że Platforma o tym opowiada, oznacza, że politycy tej partii nie pogodzili się z porażką w piątkowym głosowaniu.

Jarosław Kaczyński uważa, że SLD ma w podtrzymaniu weta prezydenta polityczny interes. Uzyskanie przez Platformę monopolu w mediach wiązałoby się bowiem z utratą poparcia dla lewicy w sondażach opinii publicznej.

Posłowie SLD podczas głosowania w sprawie weta prezydenta do ustawy medialnej wstrzymali się od głosu. To zdecydowało, że ustawa została ostatecznie odrzucona.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się