Menu Region

Visa podwójnie obciąża konta

Visa podwójnie obciąża konta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Klienci polskich banków, którzy wypłacali gotówkę z bankomatów w zeszły czwartek, mogą mieć podwójnie zaksięgowane transakcje.
Klienci polskich banków, którzy wypłacali gotówkę z bankomatów w zeszły czwartek, mogą mieć podwójnie zaksięgowane transakcje. Zamiast wypłaconych np. 200 zł z konta ubyło im 400 zł.

Wszystko przez błąd w systemach transakcyjnych wydającej karty do kont organizacji Visa. O sprawie poinformował wczoraj portal Bankier.pl. Visa nie informuje, ilu klientów w Polsce dotyczy problem ani w jakich bankach nastąpiła awaria.
W lakonicznym komunikacie tłumaczy jedynie, że "działa na rzecz skorygowania wszelkich błędów". Radzi również, aby każdy klient skontaktował się ze swoim bankiem i sprawdził, czy błędna operacja została na pewno usunięta.

To już druga awaria Visy w tym roku. Poprzednia miała miejsce w styczniu. Wtedy też na skutek błędu w systemie wypłaty pieniędzy z bankomatów wraz z prowizjami były księgowane kilkakrotnie, co znacznie uszczuplało konta posiadaczy kart, niejednokrotnie wpędzając ich w debet. Problem dotknął m.in. klientów Multibanku czy mBanku korzystających z sieci bankomatów Euronet. Banki w ciągu kilku dni uzupełniły stan kont poszkodowanych w wyniku awarii. Wcześniej jednak zdezorientowani klienci nie bardzo wiedzieli, do kogo zwrócić się z reklamacją - do swojego banku czy do Visy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się