Menu Region

Strajk pracowników Lufthansy bez wpływu na pracę polskich...

Strajk pracowników Lufthansy bez wpływu na pracę polskich przewoźników

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wbrew obawom, strajk pracowników niemieckich linii lotniczych Lufthansa nie spowodował zakłóceń w ruchu na polskich lotniskach. W drugim dniu protestu nie odwołano żadnego rejsu tego przewoźnika. Samoloty przylatują i odlatują planowo, nie ma utrudnień dla pasażerów.
Na krakowskim lotnisku Balice nie ma zakłóceń w ruchu lotniczym. Podobnie jest na Wrocławskim Porcie Lotniczym oraz na warszawskim Okęciu.

Rzecznik Portów Lotniczych Jakub Mielniczuk nie wyklucza jednak, że sytuacja może ulec zmianie. Wszystko - jego zdaniem - zależy od linii lotniczych.

Tymczasem w Niemczech odwołano pierwsze loty - dotyczy to 70 połączeń, które mogą zostać dziś skreślone.
Do tej pory odwołano około 20 lotów, przede wszystkim na krajowych i krótkich trasach. Pasażerom proponowane są zastępcze połączenia lub późniejsze loty na tych samych trasach, które obsługiwane są z dużą częstotliwością. Lufthansa zapewnia, że strajk nie obejmie lotów na dalekich trasach.

Jego organizator - związek zawodowy Verdi - rozszerzył od dziś protest z Frankfurtu nad Menem i Hamburga na Berlin. Po południu do strajku ma przystąpić również personel Lufthansy w Norymberdze i Stuttgarcie. Na berlińskich lotniskach Tegel i Schönefeld odwołano rano cztery połączenia, wszystkie na liniach krajowych.

Rzecznik Lufthansy ponownie zaapelował do związkowców o powrót do negocjacji. Jednak zdaniem strajkujących będzie to możliwe pod warunkiem, że zarząd koncernu przedstawi im dużo korzystniejszą niż dotąd ofertę płacową. Związkowcy odrzucili propozycję pracodawcy zakładającą podwyżkę o 6,7 procent w ciągu 21 miesięcy. Strajkujący domagają się prawie 10-procentowego wzrostu wynagrodzeń.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się