Menu Region

Jak kredyt hipoteczny, to tylko we frankach szwajcarskich

Jak kredyt hipoteczny, to tylko we frankach szwajcarskich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polacy, pomimo wzmacniającego się złotego, wciąż wolą kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich niż w rodzimej walucie. Z raportu przygotowanego przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że zainteresowanie zadłużaniem się w szwajcarskiej walucie wzrosło o 8,5 procent.
O podobny odsetek spadła liczba osób poszukujących kredytu w złotych. Głównym powodem większej atrakcyjności franka w porównaniu do złotego, jest wzrastająca różnica stóp procentowych w obu krajach i umacnianie się naszej waluty.

Dla kredytu w wysokości 200 tysięcy złotych, zaciągniętego w naszej walucie na 30 lat, w ciągu ostatnich trzech miesięcy rata wzrosła o 114 zł, czyli prawie o 9 procent. Z kolei posiadacze kredytów we frankach płacą coraz mniej.

W ostatnim kwartale średnia rata płacona przez takie osoby przy takim samym kredycie wyniosła 937,34 zł i była o ponad 38 zł niższa niż w I kwartale bieżącego roku. Od początku roku rata kredytów denominowanych w tej walucie spadła o 3,5 proc.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się