Menu Region

Bilans spustoszeń na Podkarpaciu

Bilans spustoszeń na Podkarpaciu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Największe spustoszenia popowodziowe na Podkarpaciu zanotowano w powiatach: bieszczadzkim, sanockim, jasielskim i krośnieńskim. Wstępny bilans strat przedstawił Marek Górak, szef Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Jak powiedział, na razie trudno mówić o kosztach usuwania szkód, ale mogą one przekroczyć 100 milionów złotych.
Według wstępnych szacunków podkarpackiego sztabu żywioł uszkodził 74 drogi powiatowe i ponad 370 gminnych. Zniszczone są też liczne ujęcia wody pitnej oraz podtopione dziesiątki budynków - w tym kilka szkół. Woda zalała około 3-ech tysięcy hektarów upraw.

Szef Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego zapewnił, że zagrożenie powodziowe na Podkarpaciu już minęło. Jednocześnie odwoływane są też kolejne alarmy przeciwpowodziowe. Od dzisiaj nie obowiązują już alarmy powodziowe w czterech powiatach: łańcuckim, leżajskim, przeworskim i jarosławskim. Odwołano też pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu sanockiego.

Alarm jest jeszcze utrzymany dla kilku gmin powiatów: stalowowolskiego i niżańskiego. Są to Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Stalowa Wola, Zaleszany w tym pierwszym oraz Krzeszów, Ulanów, Rudnik nad Sanem i Nisko w tym drugim.

Pogotowie przeciwpowodziowe ciągle jeszcze obowiązuje w dwóch gminach powiatu tarnobrzeskiego : Baranowie Sandomierskim i Gorzycach leżących u zbiegu Sanu i Wisły. Największa polska rzeka ciągle przybiera , ale w dolnym biegu - poza granicami Podkarpacia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się