Menu Region

Wojciech Rogacin: Sąd ma być poza podejrzeniem

Wojciech Rogacin: Sąd ma być poza podejrzeniem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Zastępca redaktora naczelnego

1Komentarz Prześlij Drukuj
Sędziowie, którzy mają prowadzić postępowanie w sprawie Nangar Khel, powinni być odsunięci od tej sprawy, aby nie budzić niepotrzebnych wątpliwości.
Sędziowie, którzy mają się zajmować sprawą polskich żołnierzy oskarżonych o zabójstwo cywilów w wiosce Nangar Khel w Afganistanie, sami mogli być zamieszani w nadużywanie uprawnień przez bezprawne korzystanie ze służbowych samochodów. Co więcej, sprawę tę wyjaśnia prokuratura z Poznania sąsiadująca z prokuraturą wojskową oskarżającą żołnierzy.

Nasuwa się pytanie, czy przez to postępowanie w sprawie Nangar Khel będzie wolne od animozji prokuratorsko-sędziowskich? Czy przebieg postępowania sądowego nie będzie w jakiejś mierze podyktowany osobistymi urazami?

Oczywiście nie musi tak być, ale niedopuszczalne jest już samo doprowadzenie do sytuacji, w której takie wątpliwości zaczynają się rodzić. To poważne uchybienie osób nadzorujących pracę sądu.

Sędziowie, którzy mają prowadzić postępowanie w sprawie Nangar Khel, powinni być odsunięci od tej sprawy, aby nie budzić niepotrzebnych wątpliwości. Bo stawką procesu w sprawie zabójstwa afgańskich cywilów jest nie tylko ustalenie, jak doszło do tragedii, i zadośćuczynienie moralne rodzinom ofiar, ale także honor polskiego żołnierza i międzynarodowy prestiż naszej armii i państwa. Jeśli chcemy wyjść z tej koszmarnej sprawy oczyszczeni jako społeczeństwo, musimy sprawić, by proces był krystalicznie przejrzysty i nie budził najmniejszych wątpliwości. Żona Cezara musi być poza wszelkimi podejrzeniami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Sąd?

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

naiwny (gość)  •

Szanowny panie Rogacin wskazane byłoby aby pisał pan rzetelniej tj o jaki kraj chodzi bo napewno nie o naszą UKOCHANĄ OJCZYZNĘ a przede wszystkim o instytucji która nosi dumną nazwę"NIEZAWISŁY".

odpowiedzi (0)

skomentuj