Menu Region

Ewa Kopacz zostaje na stanowisku ministra zdrowia

Ewa Kopacz zostaje na stanowisku ministra zdrowia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sejm odrzucił wniosek PiS o odwołanie minister zdrowia Ewy Kopacz. Za przyjęciem wniosku głosowało 175 posłów, przeciwko - 239, a 35 posłów wstrzymało się od głosu. Aby Sejm wyraził wotum nieufoności potrzeba było 231 głosów za wnioskiem.
PiS zarzucił Ewie Kopacz brak spójnego programu naprawy służby zdrowia i chaos w resorcie. Poseł Bolesław Piecha powiedział, że minister Kopacz chce doprowadzić do całkowitej, "brutalnej" prywatyzacji szpitali.

Ewy Kopacz bronił podczas debaty premier Donald Tusk. Powiedział, że jest ona bardzo dobrym ministrem, a opozycji zarzucił brak prawdziwego zainteresowania reformą ochrony zdrowia.
Premier ocenił debatę jako "gierkę polityczną" opozycji. Według Donalda Tuska minister zdrowia jest bardzo zaangażowana w reformę i "odwrotnie niż opozycja, dużo robi i mało mówi".

Ewa Kopacz podkreśliła, że reformy w służbie zdrowia powinny być sprawą ponadpartyjną. Powiedziała, że zamierza zapewnić każdemu obywatelowi, bez względu na status materialny równy dostęp do świadczeń medycznych. Przekonywała, że nie chce robić rewolucji, tylko urealnić odpowiedzialność władzy, w tym samorządów.

Premier jest zadowolony, że Sejm odrzucił wniosek posłów PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec minister zdrowia. Donald Tusk zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że Ewa Kopacz w poprzedzającej głosowanie dyskusji użyła "argumentów merytorycznych i przygniatających".

Szef rządu powiedział też, że "po raz pierwszy widział, jak opozycja, która zgłasza wniosek o wotum nieufności dla ministra, zaraz potem tego żałuje". Jego zdaniem, debatę w Sejmie nad wnioskiem o odwołanie minister zdrowia posłowie PiS przegrali, bo nie mieli argumentów, a Ewa Kopacz to bezlitośnie obnażyła. "Byłem dumny z pani minister"- dodał premier Donald Tusk.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się