Menu Region

Sarkozy zignorował prezydenta Zimbabwe

Sarkozy zignorował prezydenta Zimbabwe

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sytuacja w Zimbabwe była głównym tematem spotkania na szczycie w Bordeaux między Unią Europejską a Republiką Południowej Afryki. Nicolas Sarkozy powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu, że nie zamierza rozmawiać z prezydentem Zimbabwe, bo "ocenia w sposób bardzo surowy" jego politykę.
Prezydent Francji Sarkozy wyraził także swoją "zgrozę" w związku z aktami przemocy, jakie miały miejsce w tym kraju po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wspólnota międzynarodowa uznała ostatnie wybory prezydenckie w Zimbabwe za nielegalne.

Nicolas Sarkozy podkreślił natomiast, że Unia Europejska popiera mediację, jakiej podjął się w tym kraju prezydent Republiki Afryki Południowej. Zdaniem prezydenta Francji, sprawującego obecnie funkcję przewodniczącego Rady Unii Europejskiej, mediacja ta przyniosła pewne pozytywne rezultaty.
Prezydent RPA Thabo Mbeki powiedział, że strony konfliktu w Zimbabwe powinny "dojść wkrótce de porozumienia".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się