Menu Region

Litewski konsulat wstrzymał wydawanie wiz Białorusinom

Litewski konsulat wstrzymał wydawanie wiz Białorusinom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wydział konsularny ambasady Litwy w Mińsku czasowo wstrzymał wydawanie wiz dla Białorusinów. Jak informuje Dziełowaja Gazeta, ma to związek z chuligańskim atakiem na budynek ambasady. Ambasador Litwy przekazał w tej sprawie oficjalny protest do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy wrzucili na teren ambasady butelki z czerwoną farbą, a na budynku wymalowali komunistyczne symbole. Za ogrodzenie placówki dyplomatycznej wrzucono również ulotki, w których ostro skrytykowano parlament Litwy za przyjęcie ustawy zakazującej używania symboli komunistycznych i przyrównanie ich do symboliki nazistowskiej.

Jak informuje Dziełowaja Gazieta, wydział konsularny litewskiej ambasady wstrzymał przyjmowanie wniosków wizowych dla Białorusinów, a złożone już paszporty będzie można odebrać dopiero po 1 sierpnia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi wyraziło ubolewanie z powodu incydentu, a stołeczna milicja obiecała odnaleźć sprawców i surowo ich ukarać.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się