Menu Region

Alarm powodziowy w 9 powiatach na Podkarpaciu

Alarm powodziowy w 9 powiatach na Podkarpaciu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Podkarpaciu przybywa rejonów, w których wprowadzono alarm przeciwpowodziowy. Obecnie alarm obowiązuje w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, brzozowskim, strzyżowskim, krośnieńskim, jasielskim, rzeszowskim, przemyskim, oraz w miastach Krosno, Przemyśl i Rzeszów.
Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie sanockim. W Sanoku San o metr przekracza stan alarmowy. W najbliższych godzinach spodziewana jest tam fala kulminacyjna. W mieście zalane są błonia. Strażacy układają worki z piaskiem przed zagrożonymi obiektami m.in. przed skansenem.

Według Bolesława Jakubowskiego z sanockiego sztabu kryzysowego, groźne są też mniejsze potoki, które podtopiły niektóre domy. Bolesław Jakubowski dementuje informację PAP o zerwaniu mostu na Sanie. Nieprawdą jest też, że policja zwróciła się do części mieszkańców Sanoka zamieszkałych wzdłuż Sanu, aby opuściła swoje domy.

Zdaniem Jakubowskiego nie ma na razie takiej konieczności. Duże straty są w podsanockiej gminie Bukowsko, gdzie rzeka Pilnica zerwała fragment drogi powiatowej. Zalane zostały pola i płody rolne, podtopione budynki. Na Podkarpaciu cały czas rośnie poziom Sanu, Wisłoka i Wisłoki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się