Menu Region

Minister finansów przedstawił założenia przyszłorocznego...

Minister finansów przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Minister Finansów przewiduje, że w 2009 roku tempo wzrostu PKB wyniesie 5 procent, a średnioroczna inflacja - 2,9 procent.
Deficyt wyniesie 18 miliardów 200 milionów złotych wobec 27 miliardów planowanych w tym roku. Jacek Rostowski przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu.

Minister podkreślił, że niższy deficyt jest dowodem na uzdrawianie finansów publicznych. Zaznaczył, że dziura w budżecie spadnie pomimo wprowadzenia od przyszłego roku niższego podatku od dochodów osobistych, uchwalonego przez poprzedni parlament.

Minister Rostowski zapowiedział, że parametry budżetu będą mieścić się w kryteriach konwergencji, których spełnienie jest niezbędne, by móc wstąpić do strefy euro. Zakładają one między innymi zmniejszanie deficytu o pół procent co roku, zgodnie z zobowiązaniami Polski wobec Unii Europejskiej.

Zdaniem ministra w przyszłym roku dochody podatkowe wzrosną o ponad 10 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się