Menu Region

Komorowski: Regulamin prac Sejmu musi ulec zmianie

Komorowski: Regulamin prac Sejmu musi ulec zmianie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że regulamin prac Sejmu musi ulec zmianie. Polityk odniósł się w ten sposób do awantury w sejmowej komisji regulaminowej debatującej nad uchyleniem immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.
Komorowski podkreślił, że taka sytuacja pojawiła się po raz pierwszy w historii polskiego parlamentaryzmu. "Trzeba by mieć wyobraźnię Lema, żeby to przewidzieć w porę" - stwierdził.

Jak powiedział, posłowie PiS sięgnęli po metodę fizycznego uniemożliwienia prac komisji. Dodał, że do tej pory nikt nie mógł przypuszczać, by do awantur dochodziło na poziomie komisji, dlatego w regulaminie nie ma odpowiednich rozwiązań. Jak zaznaczył marszałek Sejmu, nie zgodzi się on na anarchię i blokowanie prac izby.

Zdaniem polityka, nagłe zwołanie komisji regulaminowej nie było "pułapką" zastawioną na Zbigniewa Ziobrę. Bronisław Komorowski zwrócił uwagę na to, że były minister sprawiedliwości wyjeżdżał z Warszawy do Krakowa w momencie, gdy już było dawno po rozpoczęciu obrad komisji.

"Wyjeżdżał, mając świadomość, że czmycha, że ucieka z Warszawy" - podkreślił Marszałek Sejmu. Dodał, że obowiązkiem Zbigniewa Ziobry było dostosować się do wezwanie komisji regulaminowej, a nie na odwrót.

Zdaniem Bronisława Komorowskiego podczas posiedzenia komisji regulaminowej mogły paść ze strony posłów PiS pogróżki wobec Prokuratora Krajowego, ale jest to raczej sprawa dla prokuratury, niż dla komisji etyki.

Marszałek zaprzeczył, jakoby łamał obowiązujące obyczaje sejmowe i prawa opozycji. "To PiS psuł obyczaje" - zaznaczył Komorowski i dodał, że wobec posłuch łamiących zasady będzie stosował metody regulaminowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się