Menu Region

Alarm powodziowy w 5 powiatach na Podkarpaciu

Alarm powodziowy w 5 powiatach na Podkarpaciu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Podkarpaciu w powiatach bieszczadzkim, leskim, sanockim, brzozowskim oraz w Krośnie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy.
To wynik intensywnych opadów deszczu, które spowodowały wezbranie rzek i wylewanie się wody z koryt. Tylko w nocy podkarpaccy strażacy wyjeżdżali kilkadziesiąt razy do wypompowywania wody z podtopionych budynków.

W wyniku bardzo dużego dopływu wody ogłoszono stan alarmu powodziowego dla Zespołu Elektrowni Wodnych Solina - Myczkowce. Wyczerpują się rówiez rezerwy zbiornika w Besku. Niemal pełny jest także zbiornik w Sieniawie.

Pracowitą noc mieli podkarpaccy strażacy. Po opadach deszczu ponad 50 razy wyjeżdżali do pompowania wody z podtopionych budynków. Najwięcej interwencji było w miejscowościach leżących nad lokalnymi rzekami i potokami. Głównie w powiatach brzozowskim, sanockim, leskim i krośnieńskim.
Tam po nocnych opadach woda wystąpiła z brzegów i podmyła domy oraz budynki gospodarcze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się