Menu Region

UE uznała genetycznie modyfikowaną żywność za bezpieczną

UE uznała genetycznie modyfikowaną żywność za bezpieczną

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Europejski Urząd do spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority) uważa, że mięso i mleko pochodzące z klonowanych zwierząt nie są zagrożeniem dla zdrowia, choć przyznaje, że konieczne jest przeprowadzenie dogłębnych badań. Ale klonowanie jest z pewnością szkodliwe dla samych zwierząt - zwraca uwagę agencja w opublikowanym raporcie.
Dobrostan zwierząt martwi przede wszystkim unijny urząd. Jego eksperci zwracają uwagę, że klonowane świnie, czy krowy są bardziej podatne na choroby i przedwczesne zgony. Jeśli chodzi o samą żywność to - zdaniem urzędu - produkty z klonów nie różnią się od tych pochodzących ze zwierząt, które są hodowane w tradycyjny sposób.

Raport urzędu to część toczącej się w Europie i wzbudzającej kontrowersje debaty na temat ewentualnego dopuszczenia na rynek mięsa ze sklonowanych świń, czy mleka od sklonowanych krów. Opinia unijnego uzredu zostanie teraz przeanalizowana przez ekspertów Komisji Europejskiej. Bruksela zapozna się też z raportem grupy unijnych etyków, a na jesieni będzie wiadomo, co Europejczycy sądzą na ten temat. Wtedy opublikowane zostaną wyniki sondażu przeprowadzonego we wszystkich krajach członkowskich.

Na podstawie tych opinii Bruksela powinna zdecydować, czy żywność pochodząca z klonowanych zwierząt może trafić na unijny rynek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Chyba zmiotuje

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zuzia (gość)  •

Jak to czytam to mi robi się niedobrze. Chyba haftnę sobie.

odpowiedzi (0)

skomentuj