Menu Region

KE żąda zniesienia wiz dla wszystkich członków UE

KE żąda zniesienia wiz dla wszystkich członków UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisja Europejska ponownie zagroziła, że wprowadzi wizy dla amerykańskich dyplomatów, jeśli Stany Zjednoczone nie zniosą obowiązku wizowego dla wszystkich krajów Unii. Bruksela od kilku lat bezskutecznie domaga się równego traktowania Europejczyków.
Obecnie o wizy do Stanów Zjednoczonych muszą się ubiegać obywatele 12 państw Unii. Ta grupa obejmuje Grecję, oraz nowe kraje członkowskie, z wyjątkiem Słowenii. Komisja Europejska podkreśla, że takiej sytuacji nie będzie tolerować i kolejny raz w odwecie grozi wizami dla amerykańskich dyplomatów.

Jednak w tej sprawie nie ma zgody we Wspólnocie. Są kraje, które nie chcą pogarszać relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Dlatego Komisji w przeszłości nie udało się uzyskać akceptacji dla swojej propozycji.

Wydaje się mało prawdopodobne by teraz ją otrzymała, kiedy kolejnych 8 państw jeszcze przed końcem tego roku może być objętych ruchem bezwizowym. I tylko Polska, Rumunia, Bułgaria i Cypr będą musiały jeszcze poczekać, bo nie spełniają głównego warunku. Odsetek odrzuconych wniosków wizowych wciąż bowiem przekracza 10 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się