Menu Region

Groźny huragan Dolly przeszedł nad Teksasem w USA

Groźny huragan Dolly przeszedł nad Teksasem w USA

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pierwszy w tym sezonie groźny huragan przeszedł nad Teksasem w Stanach Zjednoczonych. Towarzyszył mu bardzo silny wiatr oraz intensywne opady deszczu. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.
Huragan Dolly uderzył 50 kilometrów na północ od granicy z Meksykiem. Wiejący z prędkością 160 kilometrów na godzinę wiatr przewracał drzewa, zrywał linie energetyczne i niszczył budynki. W ponad 50 tysiącach domów nie ma prądu.

Kilka tysięcy osób wciąż przebywa w tymczasowych schroniskach. Władze Teksasu poinformowały o kilku rannych. Jednym z nich jest 17-latek, który wypadł z balkonu na 7. piętrze i doznał poważnych obrażeń głowy i nóg. Nie jest jednak jasne, czy przyczyną wypadku był huragan Dolly.

Mimo intensywnego deszczu na razie nie doszło do przerwania wałów przeciwpowodziowych w dolinie rzeki Rio Grande. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że zagrożenie jeszcze nie minęło bowiem w ciągu najbliższych kilkunastu godzin w rejonach, nad którymi przeszedł huragan, wciąż będzie padać.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się