Menu Region

Senat Włoch jednogłośnie ratyfikował Traktat Lizboński

Senat Włoch jednogłośnie ratyfikował Traktat Lizboński

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W przyszłym tygodniu zajmie się nim Izba Deputowanych. Rząd Silvio Berlusconiego zobowiązał się uczynić to jeszcze przed przerwą wakacyjną i obietnicy dotrzymał, mimo różnicy zdań w samej koalicji.
Za ratyfikacją traktatu głosowało 286 senatorów; nikt nie był przeciw, ani nie powstrzymał się od głosu.Zadowolenie z tej jednomyślności wyraził minister spraw zagranicznych Franco Frattini. Jego zdaniem, Włochy zachowały się jak przystało na kraj, który był w gronie założycieli wspólnoty i dały wyraz swej wiary w Europę mimo pokus biurokratycznych.

Na początku dyskusji, Franco Frattini ostrzegł, że Unia bez Traktatu Lizbońskiego nie ma szans na przyszłość. Za ratyfikacją traktatu opowiedziała się także separatystyczna, a zarazem eurosceptyczna Liga Północna.

Jej senatorowie sprzeciwili się wejściu do Unii Europejskiej Turcji i zapowiedzieli, że nie chcą być "niewolnikami Brukseli". Po głosowaniu, senatorowie Ligi wymachiwali flagami krain i regionów domagających się niezależności, jak Kraj Basków, Katalonia i Sardynia. Izba deputowanych ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego zajmie się w przyszłym tygodniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się