Menu Region

PiS chce odwołać marszałka Sejmu

PiS chce odwołać marszałka Sejmu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
PiS przygotowuje wniosek o odwołanie Bronisława Komorowskiego z funkcji marszałka Sejmu. Posłowie PiS od dawna zarzucali marszałkowi kneblowanie opozycji.
Dziś na wniosek Bronisława Komorowskiego prezydium Sejmu podjęło decyzję o niespodziewanym zwołaniu komisji w sprawie immunitetu Zbigniewa Ziobry. Po długiej awanturze posłowie PiS opuścili obrady, a komisja pod nieobecność głównego zainteresowanego opowiedziała się za uchyleniem mu immunitetu.

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, marszałek naruszył regulamin Sejmu, a także konstytucję, która gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do obrony.
Prezes PiS nie łudzi się jednak, że uda się odwołać marszałka. Dodaje jednak, że wniosek o odwołanie marszałka Komorowskiego pozwoli na ewidencję aktów łamania regulaminu, prawa i konstytucji których - według PiS - dopuszcza się marszałek.

Bronisław Komorowski uważa, że to PiS narusza dobre obyczaje, kpi z regulaminu i zachowuje się jak Samoobrona. Marszałek zapewnił, że podda wniosek o swoje odwołanie najszybciej jak się da bo - jak to ujął - trzeba bronić polskiej demokracji przed anarchią.

Metody wymuszania siłą przerw w obradach i niepodejmowania pracy w komisjach to tradycja Siczy Zaporoskiej - mówi Bronisław Komorowski. Poseł lewicy Jerzy Wenderlich uważa, że niektóre posunięcia PiS-owskich marszałków, Marka Jurka i Ludwika Dorna wołały o pomstę do nieba, a idealnym marszałkiem Sejmu był Włodzimierz Cimoszewicz.

Według Wenderlicha Komorowski czasem próbuje sterować obradami i nie dopuszcza posłów do głosu. PiS chce też odwołania wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego z PO.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się