Menu Region

Eksploatacja gazu z okolic Poznania coraz bardziej realna

Eksploatacja gazu z okolic Poznania coraz bardziej realna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Realizację pierwszego odwiertu przewidziano na początek 2009 roku. Sprzedaż byłaby możliwa z początkiem 2010 roku. Wstępne analizy wskazują, że w tym rejonie surowiec ma bardzo dobrą jakość.
Frank Jackson, z brytyjskiej firmy mającej koncesję na badania i eksploatację złoża poinformował na konferencji prasowej w Warszawie, że lokalizacja odwiertów zostanie ustalona dopiero po przeanalizowaniu wyników badań sejsmicznych terenu w specjalistycznym ośrodku w Londynie.

Dotychczasowe badania wykazały, że źródło może być eksploatowane przez dwadzieścia lat. Pełne wydobycie - 700 milionów metrów sześciennych rocznie - będzie możliwe dopiero za 8 lat. Polska rocznie zużywa ponad 14 miliardów metrów sześciennych gazu.

Odwiert gazu ziemnego z okolic Poznania nie powstanie na terenie miasta. Zamiast pionowych szybów wydobywczych, pod powierzchnią ziemi będą wykonane odwierty kierunkowe i poziome.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się