Menu Region

Walka o Ziobrę zmieniła się w karczemną awanturę

Walka o Ziobrę zmieniła się w karczemną awanturę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Borowska

8Komentarzy Prześlij Drukuj
To, co działo się wczoraj na Wiejskiej, bardziej przypominało odcinek serialu o Kiepskich niż obrady sejmowej komisji. Posłowie PiS i PO przekrzykiwali się, obrzucali nawzajem oskarżeniami, epitetami, by po trzech godzinach wrzasków i kłótni z hukiem przerwać obrady.

Zwołując wczorajsze posiedzenie komisji regulaminowej, PO chciała jak najszybciej zaopiniować odebranie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze, o co wnioskuje prokuratura w Płocku. Byłemu ministrowi sprawiedliwości grożą zarzuty za bezprawne pokazanie szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu dokumentów z afery paliwowej. Jednak PiS postanowił bronić Ziobry do upadłego, paraliżując posiedzenie komisji, podobnie jak to zrobił we wtorek: na obrady przyszło ok. 100 posłów tej partii.

W chwili gdy komisja zaczynała obrady, Ziobro leciał do Krakowa. Dzień wcześniej przewodniczący komisji Jerzy Budnik z PO zapewnił go, że sprawa immunitetu stanie na komisji dopiero we wrześniu. Tyle że wczoraj rano prezydium Sejmu na czele z marszałkiem Bronisławem Komorowskim postanowiło załatwić sprawę bezzwłocznie.

- Nie można zajmować się Ziobrą bez jego obecności - orzekli posłowie PiS i zaczęli skutecznie zakrzykiwać szefa komisji Budnika, który z minuty na minutę stawał się coraz bardziej bezsilny. PO wysłała więc z odsieczą zaprawionego w bojach Stefana Niesiołowskiego, który przejął prowadzenie obrad. Ale to tylko rozsierdziło posłów PiS, którzy okrzyknęli go uzurpatorem.

W obrzydzaniu życia wicemarszałkowi i paraliżowaniu zebrania najskuteczniejsi byli: Marek Suski, Zbigniew Girzyński, Krzysztof Putra, Arkadiusz Mularczyk, Jolanta Szczypińska i Beata Kempa. Wrzaski o hańbie i skandalu przeplatały się z wyłączaniem mikrofonów, śmiechami, wzajemnymi pouczeniami i próbami przełożenia spotkania przez PiS-owców.

- Za parę godzin Ziobro może być w Sejmie, wtedy go przesłuchacie! - krzyczeli posłowie PiS. Ale PO była innego zdania. W końcu posłowie PiS postanowili zbojkotować obrady i wyszli z sali. O tym, że Ziobro powinien stracić immunitet, komisja zdecydowała już bez nich.

Kolejny akt wojny o Ziobrę czeka nas jesienią, bo wtedy Sejm będzie głosować nad odebraniem mu immunitetu. - Do tego czasu emocje powinny opaść - ocenia Jarosław Flis, politolog z UJ. Jego zdaniem na wczorajszym skandalu skorzysta PiS, bo awantury zawsze szkodzą rządzącym, a nie opozycji. Za rządów PiS podobną strategię stosowała PO, bijąc na alarm, że demokracja jest zagrożona. Ale demokracji nic jeszcze nie grozi. Gorzej z obyczajami i wizerunkiem Sejmu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dzwon do posła!

+16 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jon (gość)  •

zajrzyjcie tutaj: http://innewidoki.wordpress.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Parada Oszustow

+13 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

byly internowany (gość)  •

Parada Oszustow probuje wykonczyc Ziobro. Ale tu i tam juz jakis JULKE na PO czeka. Koniec z korupcja. PO na Bialorus!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Awantura w Sejmie

+13 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Machaj (gość)  •

"kto mieczem wojuje od miecza ginie"...Pytanie na dziś, czy Ziobro jest na fali która w sondażach wyniesie PIS,czy też jest to tsunami dla PO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PO wraca do czasów PRL-u

+14 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gr o t (gość)  •

Platforma w wendecie na b.min. Ziobrę stosuje metody z najciemniejszych czasów PRL-u.
To skandal, co oni wyprawiają ci nieudacznicy w tej komisji regulaminowej. Szkoda gadać!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jarek goni Andrzeja

+13 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bmw (gość)  •

Andrzej Lepper był niczym w porównaniu z Jarkiem Kaczyńskim. PiS robi burzę w szklance wody znacznie skuteczniej. Oni mają do tego wrodzony talent!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skupisko durniów

+16 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiejski głupek (gość)  •

Hańba i komuna to była za czasów reżimu otyłych PiSiorów!

odpowiedzi (0)

skomentuj

PiS prawie jak Samoobrona

+14 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

robi (gość)  •

Posłowie PiS doskonale wypełniają lukę po Andrzeju Lepperze i jego drużynie z Samoobrony! Tak trzymać chłopaki!

odpowiedzi (0)

skomentuj

cyrk

+18 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ha2kins (gość)  •

cyrk...i hańba gosiewski ma racje...tylko po co on to robi skoro potem sie sie tego ma wstydzić

odpowiedzi (0)

skomentuj