Menu Region

Amunicja na dnie Bałtyku opóźni budowę Gazociągu Północnego

Amunicja na dnie Bałtyku opóźni budowę Gazociągu Północnego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przedstawiciel Gazprom Germanii - niemieckiej spółki-córki Gazpromu Andreas Hieckmann powiedział niemieckiej agencji prasowej DPA, że pierwszych dostaw "nie należy spodziewać się przed 2012 rokiem". Wyjaśnił, że powodem opóźnienia będzie konieczność usunięcia amunicji zalegającej na dnie Bałtyku.
Zwrócił też uwagę na, jak to określił - "polityczne obciążenie procedur wydawania zezwoleń" w krajach basenu Morza Bałtyckiego.

To kolejne opóźnienie w budowie Gazociągu Północnego, który w myśl początkowych planów miał zostać uruchomiony już za dwa lata. Jeszcze na początku lipca przedstawiciel niemiecko-rosyjskiego konsorcjum Nord Stream, które realizuje inwestycję, poinformował, że zostanie ona uruchomiona pod koniec 2011 roku. W skład Nord Streamu obok Gazpromu wchodzą niemieckie i holenderskie koncerny energetyczne.

Na początku miesiąca Parlament Europejski przyjął krytyczny raport o wpływie Gazociągu Północnego na środowisko Bałtyku. Ekologiczne zastrzeżenia wysuwają przede wszystkim państwa skandynawskie. Polska i kraje bałtyckie uznają budowę Gazociągu Północnego za zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się