Rząd przyjął projekt nowelizacji ordynacji podatkowej

  Rząd przyjął projekt nowelizacji ordynacji podatkowej

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Jak informuje Rada Ministrów, zwiększa ona stabilność prawa podatkowego i ułatwia przedsiębiorcom wykonywanie działalności gospodarczej. Nowelizacja jest częścią pakietu na rzecz przedsiębiorczości.
  Nowe przepisy wprowadzają obowiązek zawiadomienia podatnika, z siedmiodniowym wyprzedzeniem, o planowanej kontroli. Dzięki temu przedsiębiorca będzie miał czas nie tylko na zorganizowanie pracy w związku z planowaną kontrolą, ale będzie mógł również skorygować deklarację podatkową jeszcze przed wszczęciem kontroli.

  Ponadto podatnik nie będzie musiał zapłacić podatku, dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie albo prawomocne orzeczenie sądu.


  Zgodnie z nowelizacją, mali przedsiębiorcy będą mogli płacić podatek również gotówką, a nie tylko przelewem, jak przewidują obecne regulacje. Będą oni mogli również opłacać składki na ubezpieczenie społeczne przekazem pocztowym.

  Dotychczas płatność ta mogła być dokonywana tylko przelewem. Rząd wysłuchał też informacji ministra pracy i polityki społecznej na temat działań służących przeciwdziałaniu wzrostowi cen i usług konsumpcyjnych. Chodzi w szczególności o ceny żywności i paliwa, a także działania służące poprawie dochodów gospodarstw domowych.

  W informacji czytamy między innymi, że do najważniejszych celów rządu należą działania na rzecz wzrostu aktywności zawodowej i zatrudnienia, skierowane do osób bezrobotnych i biernych zawodowo, które poszukują pracy. Szczególne dotyczy to tych, którzy przez dłuższy czas pozostają poza zatrudnieniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo