Hokej: Zwycięstwo na wagę utrzymania

Jacek Sroka
POLSKA - CHORWACJA 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Polscy hokeiści pokonali w Ljubljanie najsłabszą drużynę mistrzostw świata Chorwację i zapewnili sobie utrzymanie w 1. Dywizji MŚ. W ostatniej kolejce turnieju biało-czerwoni zagrają w piątek z Wielką Brytanią i stawką tego meczu będzie trzecia pozycja w tabeli.

Podopieczni trenera Wiktora Pysza mieli w spotkaniu z Chorwatami zdecydowaną przewagę, ale skuteczność znów nie była ich mocną stroną. Polacy oddali w całym meczu aż 64 strzały na bramkę rywali, ale tylko sześć z nich znalazło drogę do siatki.

Losy rywalizacji praktycznie rozstrzygnęły się już w I tercji, którą wygraliśmy 3:0. Początkowo nie potrafiliśmy wykorzystać licznych kar Chorwatów i dopiero w II i III tercji strzelaliśmy gole zarówno w przewadze jak i w osłabieniu.

O tym kto awansuje z naszej grupy do elity zadecyduje ostatni mecz Słowenii z Węgrami.

POLSKA - CHORWACJA 6:0 (3:0, 2:0, 1:0). Bramki 1:0 Jarosław Rzeszutko (3), 2:0 Mateusz Danieluk (3), 3:0 Mikołaj Łopuski (13), 4:0 Grzegorz Pasiut (32), 5:0 Tomasz Malasiński (39), 6:0 Rafał Dutka (59)
Kary: Polska - 4, Chorwacja - 42 min.

Wielka Brytania - Węgry 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Słowenia - Korea Płd. 1:0 (1:0,1:3, 1:0)