Porażka siatkarzy z Jastrzębia

Leszek Jaźwiecki
ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13)

Sprawa awansu do finału play off siatkarzy pomiędzy ZAKSA Kędzierzyn a jastrzębskim Węglem jest nadal otwarta. Po dwóch meczach w Kędzierzynie jest remis 1:1. Ale teraz rywalizacja przenosi się na lodowisko Jantor do Jastrzębia.

We wtorek kędzierzynianie wzięli rewanż za poniedziałkową porażkę. Trener Roberto Santilli nie zmienił wyjściowej szóstki. Zresztą już od pewnego czasu ma "żelazny" skład i tylko kiedy drużynie "nie idzie" daje szansę zmiennikom. Jastrzębianie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca, choć po koniec gospodarze odrobili cztery punkty. Dobrą serię ZAKSY przerwał skutecznym atakiem Igor Yudin, a seta zakończył skutecznym atakiem Paweł Abramow.

O drugim secie goście pewnie chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Za szybko chyba poczuli się pewni zwycięstwa i zostali za to skarceni. Gospodarze prowadzili 10:2 i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. Wydawało się, że taki zimny prysznic podziała mobilizująco na górników. Zwłaszcza, że po ostrej reprymendzie trenera Santilliego wzięli się solidnie do pracy. Odrobili stratę jaką mieli na początku trzeciego seta i grając dobrze w obronie ponownie objęli prowadzenie. Gra toczyła się dalej, zespół z Kędzierzyna nie zamierzał się tak łatwo poddać i doprowadził do tie breaka. A w nim lepsi okazali się gospodarze. Początkowo gra jednak była wyrównana, w końcówce wróciły się stare grzechy. Błędy w zagrywce i przyjęciu. Ostatecznie lepsi okazują się gospodarze i wygrywają całe spotkanie 3:2.

O miejsca 1-4 ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13) Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:1. ZAKSA Masny, Jarosz, Sammelvuo, Gladyr, Kaźimierczak, Ruciak, Mierzejewski (libero) oraz Szczerbaniuk Pilarz, Martin Jastrzębski Węgiel Łomacz, Nowik, Abramow, Yudin, Czarnowski, Hardy, Rusek (libero) oraz Master, Azenha, Pęcherz, Master, Szczygieł

Skra Bełchatów - Resovia 3:1 (14:25, 25:19, 25:20, 25:19) Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0 dla Skry.