Menu Region

Sąd nie zwolnił Stokłosy, gdyż może mataczyć

Sąd nie zwolnił Stokłosy, gdyż może mataczyć

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Apelacyjny uznał za niezasadne zażalenie jego adwokatów Henryka Stokłosy na decyzję Sądu Okręgowego z 16 czerwca tego roku o przedłużeniu aresztu Stokłosie do końca września. Obrońcy twierdzili, że w sytuacji biznesmena areszt jest bezzasadny, m. in. dlatego, że na obecnym etapie śledztwa nie ma niebezpieczeństwa mataczenia ze strony Stokłosy.
Sąd Apelacyjny zaznaczył jednak, że o zwolnienie swojego klienta z aresztu obrońcy Stokłosy będą mogli ubiegać się już w trakcie właściwego procesu byłego senatora. Orzeczenie Sądu Apelacyjnego jest prawomocne.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła Stokłosie 21 zarzutów - od korupcyjnych po tworzenie zagrożenia w środowisku naturalnym. Byłemu senatorowi grozi do 10 lat więzienia.

W sprawie przeciwko Stokłosie chodzi głównie o wręczanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za korzystne decyzje podatkowe, a także o wyłudzanie pieniędzy podczas restrukturyzacji firmy Stokłosy w latach 90., bezprawne pozbawianie wolności pracowników firmy oraz o nielegalne przechowywanie odpadów.

4 czerwca prokuratura przesłała do warszawskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko biznesmenowi. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie wyznaczono.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się