Menu Region

Karel Brückner: Defensywa zagrała wybornie

Karel Brückner: Defensywa zagrała wybornie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Hochstim; Bazylea

2Komentarze Prześlij Drukuj
Rozmowa z Karelem Brücknerem, trenerem reprezentacji Czech.
Lepszego startu w mistrzostwach Europy nie mógł Pan sobie wymarzyć. Wygrana w meczu otwarcia z gospodarzami to jest coś.

Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę. To prawda, mamy świetny start i doskonałą pozycję przed następnymi meczami w grupie. Niemniej, muszę powiedzieć, że powinniśmy grać znacznie lepiej, bo to co zaprezentowaliśmy w Bazylei, to nie był szczyt naszych możliwości. Na pewno stać nas na więcej.


Przez długie minuty to Szwajcarzy nadawali ton grze. Uważa Pan, że wygraliście szczęśliwie?

To był trudny mecz i dla nich, i dla nas. Szwajcarzy czuli presję pierwszego meczu, ale my też nie mieliśmy spokojnych głów. W drugiej połowie, zwłaszcza po tym, jak zdobyliśmy gola, rywale mocno nas przycisnęli, ale nasza obrona spisywała się bez zarzutu. To była po prostu wyborna defensywa. Owszem, popełniliśmy kilka błędów, ale na szczęście bez konsekwencji. Jestem zachwycony także postawą moich pomocników. Naprawdę spisali się doskonale.

W drugiej połowie zdecydował się Pan zmienić Jana Kollera na Václava Svěrkoša, który później zapewnił Wam zwycięstwo. Ta zmiana była zaplanowana, czy był to tzw. trenerski nos?

Chciałem po prostu coś zmienić w naszej grze. Uznałem, że nie wykorzystujemy swojej siły w ataku i potrzebujemy więcej szybszych piłkarzy w ostatnich trzydziestu minutach. Wyszło nam to na korzyść. Na tym właśnie polega rola trenera, który musi reagować na to, co dzieje się na boisku. To jest właśnie coaching.

Kilka dni temu do szpitala trafiła żona trenera Szwajcarów Jakoba Kuhna. Myśli Pan, że mógł w tej sytuacji skupić się na pracy?

Oczywiście słyszałem o kłopotach, jakie ma mój kolega. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Na pewno nie było mu łatwo, ale nie chciałbym o tym mówić.

Po takim rozpoczęciu Euro czescy kibice już widzą swoją drużynę w roli najlepszego zespołu grupy A. Uważa Pan, że wygracie grupę?

Ja cały czas o tym nie myślę. Teraz mam w głowie tylko mecz z Portugalią.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.