Menu Region

Prokurata bada sprawę wycieku do mediów tajnej rozmowy...

Prokurata bada sprawę wycieku do mediów tajnej rozmowy L.Kaczyński - Sikorski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Warszawska Prokuratura Okręgowa zajęła się sprawą przecieku do mediów fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem MSZ-tu Radosławem Sikorskim.
Rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej Zbigniew Jaskólski przypomniał, że zawiadomienie w sprawie ujawnienia tajemnicy państwowej zostało złożone w piątek 18 lipca przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka.

Zawiadomienie zostało przeanalizowane przez Warszawską Prokuraturę Apelacyjną i przekazane dalej do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Rzecznik dodał, że sprawa została objęta nadzorem przez stołeczną Prokuraturę Apelacyjną.


Chodzi o przeciek do mediów fragmentów tajnej rozmowy między prezydentem i szefem MSZ z 4 lipca w sprawie lokalizacji na terenie Polski elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. W rozmowie uczestniczyły też inne osoby. Jej fragmenty ujawnił piątkowy "Dziennik" w artykule "Wojna polsko-polska".

Według gazety, prezydent Kaczyński miał pytać Sikorskiego między innymi czy to on tłumaczył telefoniczną rozmowę Tuska z wiceprezydentem USA Dickiem Cheney'em i czy zna Rona Asmusa, prominentnego polityka amerykańskich demokratów.

Według prasy, prezydent Lech Kaczyński miał podejrzewać, że Sikorski zawarł tajny pakt z Demokratami. Miałby on polegać na tym, że szef MSZ chciałby podpisać umowę z nimi, a nie z administracją Busha.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się