Menu Region

Bajm, Wilki, Doda i Kayah zagrają na Wembley

Bajm, Wilki, Doda i Kayah zagrają na Wembley

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Amelia Panuszko

Prześlij Drukuj
Na legendarnym stadionie Wembley Arena zaprezentuje się czołówka polskiej sceny muzycznej. 7 września w ramach imprezy "PKO BP London Live - Polish Music Festival" przed polsko-angielską publicznością wystąpią m.in. Bajm, Lady Pank, Wilki, Kayah, Doda, Monika Brodka i Natalia Kukulska.
Imprezę poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel, a gośćmi specjalnymi będą satyryk Rafał Bryndal i bramkarz Jan Tomaszewski. Obszerne fragmenty 10-godzinnego festiwalu pokaże TVP 2.

Koncert adresowany jest do Polaków mieszkających w Londynie, ale także ma na celu zapoznanie obcokrajowców z polską kulturą. Dodatkowym celem imprezy jest stworzenie okazji do spotkania się rodzin, które zostały rozdzielone przez emigrację. Organizatorzy spodziewają się, że festiwal odwiedzi kilkanaście tys. widzów. Wstęp będzie bezpłatny.

Koncerty rozpoczną się o godz. 12. W planach jest też postawienie obok dużej sceny, mniejszej, na której mieszkańcy Londynu będą mogli posłuchać wschodzących polskich gwiazd muzycznych.

Głównym sponsorem imprezy jest bank PKO BP. - Byliśmy pierwsi na Wyspach z polską placówką bankową, chcemy być pierwsi z imprezą kulturalną tej skali, skierowaną do Polaków w Wielkiej Brytanii - mówi Bartłomiej Pawlak, dyrektor ds. marketingu w banku PKO BP. - Jednocześnie naszym celem, jako mecenasa polskiej kultury, jest promocja polskiej muzyki.

Impreza będzie intensywnie promowana w obu krajach. W Londynie jej reklamy pojawią się w metrze i na autobusach, a także w prasie angielskiej i polonijnej. W Polsce w promocję imprezy włączyły się największe media. Jej patronem jest dziennik "Polska".

- PKO BP London Live to wydarzenie bez precedensu w polskiej historii muzyki rozrywkowej - mówi Stanisław Trzciński, prezes agencji STX Jamboree, która organizuje PKO BP Lon- don Live.- Artyści polscy wielokrotnie występowali w Anglii, jednak po raz pierwszy zagrają w tak znanym miejscu, przed

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się