Menu Region

Wlk.Brytania: Samobójstwo zakładnika w Iraku

Wlk.Brytania: Samobójstwo zakładnika w Iraku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Porywacze pięciu brytyjskich zakładników w Iraku twierdzą, że jeden z nich popełnił samobójstwo. Brytyjczycy - ekspert komputerowy i czterej ochroniarze - zostali uprowadzeni w Bagdadzie w maju ubiegłego roku.
Około 40 mężczyzn przebranych w mundury irackiej policji dokonało porwania w biały dzień z budynku irackiego resortu finansów. W grudniu porywacze opublikowali film wideo, na którym jeden z zakładników apelował o spełnienie ich warunków i zwolnienie terrorystów uwięzionych w Wielkiej Brytanii.

Teraz - w kolejnym wideoklipie przekazanym brytyjskiej gazecie "Sunday Times" - porywacze twierdzą, że 25 maja ten sam zakładnik, zidentyfikowany tylko z imienia jako Jason, odebrał sobie życie. Kurier, który przekazał nagranie powiedział, że Jason już wcześniej dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo.
Inny zakładnik, który pojawia się na tym samym filmie z ponownym apelem o zwolnienie muzułmańskich więźniów, twierdzi, że cierpi na zdrowiu i jest w głębokiej depresji.

Porywacze z organizacji pod nazwą Islamski Ruch Oporu Szyitów wyrażają dezaprobatę dla obojętności rządu brytyjskiego i twierdzą, że to ona popchnęła Jasona do samobójstwa, choć zakładnicy są dobrze traktowani. Brytyjski MSZ twierdzi, że od dawna negocjuje z porywaczami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się