Serial siatkarzy jeszcze trwa

Leszek Jaźwiecki
Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 26:24, 25:23)

Rywalizacja między Jastrzębskim Węglem a Delectą Bydgoszcz, której stawką jest półfinał play off, nie skończyła się na trzech spotkaniach. Po dwóch zwycięstwach w Jastrzębiu bydgoszczanie przedłużyli swoje nadzieje na awans, wygrywając we własnej hali 3:0.

- Zagraliśmy słabe spotkanie, szybko musimy o nim zapomnieć i odpowiednio przygotować się do czwartej potyczki - powiedział po meczu drugi trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski.

Już drugi pojedynek tych drużyn w Jastrzębiu pokazał, że bydgoszczanie nie zamierzają łatwo poddać się z walki o półfinał. Pojedynek numer 3. rozpoczęli mocno skoncentrowani, grając uważnie w obronie i przyjęciu. Goście zaskoczeni takim obrotem sprawy nie mogli sobie poradzić z zagrywką, popełniali proste błędy i przegrali łatwo pierwszego seta.

W drugim było już zdecydowanie więcej walki. To zasługa przede wszystkim podopiecznych Roberta Santilliego. Od drugiej przerwy technicznej gra toczyła się praktycznie punkt za punkt i dopiero w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. - Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego seta, bo wówczas ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej - żałował po meczu rozgrywający gości Grzegorz Łomacz.
Goście poczuli, że zwycięstwo w tym meczu zaczyna im się powoli wymykać. Poprawili przyjęcie, staranniej zagrywali, ale to nie wystarczyło na dobrze grających siatkarzy z Bydgoszczy.

Jastrzębianie prowadzili jeszcze 16:14, ale potem znowu popełnili proste błędy bezlitośnie wykorzystane przez Delectę.

- Jesteśmy źli, że nie zakończyliśmy tej rywalizacji już teraz. W zespole Delecty dobrze rozdzielał piłkę Lipiński, a nam się jakoś trudno grało. To spotkanie nam nie wyszło - przyznał po meczu Paweł Abramow.

W drugim meczu AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (24:26, 22:25, 17:25) Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1:2. Kolejny mecz dzisiaj.
PlusLiga Kobiet
O utrzymanie Stal Mielec - Gedania Żukowo 3:0 (25:20, 25:16, 25:19). Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 2:0.