Menu Region

Władze Pekinu ograniczają ruch samochodowy przed Olimpiadą

Władze Pekinu ograniczają ruch samochodowy przed Olimpiadą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od dziś w Pekinie obowiązują ograniczenia w ruchu samochodowym. W dni parzyste mogą jeździć tylko auta, których tablice rejestracyjne kończą się cyfrą parzystą, analogicznie w dni nieparzyste. Ograniczenia nie dotyczą pojazdów komunikacji publicznej, a także taksówek, których liczbę w stolicy Chin szacuje się na ponad 60 tysięcy.
Władze chcą, by Pekin w czasie igrzysk olimpijskich był mniej zakorkowany, a sportowcy i kibice mogli oddychać czystszym powietrzem.

W stolicy Chin zarejestrowanych jest ponad 3 miliony 300 tysięcy samochodów, a codziennie na ulice miasta wyjeżdża około tysiąc nowych. Chińskie władze deklarują, że dzięki ograniczeniom w ruchu prywatnych aut, zanieczyszczenie powietrza zostanie zredukowane o ponad 60 procent.


Chińskie władze poinformowały, że na ulicach Pekinu zainstalowano ponad 10 tysięcy urządzeń między innymi kamer, które mają pomóc w wyłapywaniu kierowców, naruszających wprowadzone ograniczenia. Kara za jazdę samochodem z nieodpowiednią danego dnia tablicą wynosi 100 juanów, czyli około 15 dolarów.

Ze względu na Olimpiadę, produkcję na okres 2 miesięcy wstrzymało 150 cementowni położonych w obrębie aglomeracji Pekinu. Do zakończenia Igrzysk Paraolimpijskich, czyli do połowy września, w stolicy Chin obowiązuje też bezwzględny zakaz wykonywania prac budowlanych, a nawet remontowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się