Menu Region

Łukaszewicz zachęcił artystów do występów w remizie

Łukaszewicz zachęcił artystów do występów w remizie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

K. Miśdzioł R. Kościelniak

Prześlij Drukuj
Olgierd Łukaszewicz odkrył Hel. A teraz stara się, by inni artyści dali się uwieść temu miejscu.
Sposobem na to jest letni teatr... w remizie, na deskach którego aktorzy przez całe lato będą występować za darmo.

Zaczęło się przed rokiem. Świeżo upieczony helanin (kupił tu mieszkanie) Olgierd Łukaszewicz najpierw przyozdobił główny deptak miasta swoimi zdjęciami, a potem zaprosił wszystkich na monodram według "Wesela" Wyspiańskiego.

- Okazało się, że pomysł wypalił i na mój spektakl przyszło sporo ludzi.
Pomyślałem: dlaczego nie rozwinąć tego w coś większego i nie zaprosić moich koleżanek i kolegów - opowiada nam wybitny polski aktor. - Zostałem więc teraz także dyrektorem artystycznym. Warto po prostu zrobić coś dla tych ludzi, którzy po całym dniu siedzenia na plaży chcieliby wieczorem przeżyć coś głębszego.

Teatr w Remizie inauguruje swoją działalność w niedzielę o godz. 20.30 monodramem w wykonaniu Mieczysława Franaszka z Teatru Polskiego z Bydgoszczy, pt. "Ja jestem Żyd z Wesela".
- To niejako nawiązanie do mojego ubiegłorocznego monodramu, a więc już jest jakaś ciągłość w naszym teatrze - cieszy się Łukaszewicz i zaprasza wszystkich na darmowy spektakl.

W każdą niedzielę i wtorek można będzie w Helu obcować z kulturą w remizie (to nie udziwniona nazwa dla teatru, a prawdziwa strażacka siedziba - dostawiane są drewniane krzesła, a artyści występują na podwyższeniu dla orkiestry przygrywającej w czasie zabaw).

Zaprezentują się tu Nina Repetowska, Wiesław Komasa i Filip Frątczak. Ich pobyt w Helu sfinansuje urząd miasta.

Na koniec odbędzie się koncert "Wśród przyjaciół", w którym w deklamowaniu poezji Olgierdowi Łukaszewiczowi towarzyszyć będzie jego żona Grażyna Marzec.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się