Menu Region

Seksualny skandal z udziałem polskiego księdza

Seksualny skandal z udziałem polskiego księdza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Agencja AP doniosła, że należący do zakonu redemptorystów ojciec Tomasz Z. może stanąć przed sądem pod zarzutem molestowania seksualnego nieletniej.
Oskarżycielką jest 16-letnia dziewczyna, która twierdzi, że 31-letni duchowny zachowywał się w stosunku do niej nieobyczajnie.

Według agencji Associated Press do zdarzenia miało dojść na początku lipca. Ksiądz Tomasz Z. w czasie lotu z Polski do Stanów Zjednoczonych miał obmacywać siedzącą obok niego pasażerkę.

Dziewczyna, nie mogąc znieść zaczepek, w pewnym momencie wstała i poskarżyła się na zachowanie redemptorysty personelowi samolotu.

- Nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia. Jeśli ma pan inne pytania, to słucham - powiedział nam przez telefon męski głos, gdy dzwoniliśmy, pytając o sprawę księdza, do parafii Błogosławionego Serca w Manville w stanie New Jersey. Właśnie tam Tomasz Z. był wikariuszem.

- Szczęść Boże - dodał szybko mężczyzna, który nie chciał podać swojego nazwiska, po czym odłożył słuchawkę. Tak samo zareagowała właścicielka polskiego sklepu w tym mieście zapytana o reakcję Polonusów na wieść o zarzutach wobec redemptorysty.

Bardziej rozmowna była pracownica przyparafialnego biura cmentarza. - O całej sprawie dowiedzieliśmy się z miejscowych gazet. Byliśmy w szoku. To był taki miły człowiek. Trafił do nas w kwietniu - powiedziała nam Maribeth Thomaszfski, kierowniczka biura.

Według prokuratury ksiądz oddał się do dyspozycji FBI. Za molestowanie seksualne grożą mu dwa lata więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ksiądz pedofil

+17 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

robak (gość)  •

wykastrować mechaniczni bez sądu. To samo zrobić z każdym księdzem i klerykiem, będzie spokój, a napewno też zmniejszy sę ilość tzw. powołań do służby w tej przestępczej organizacji zwanej potocznie kościołem katolickim.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kościółkowanie

+21 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edico (gość)  •

"W Kościele nie ma nic do zmian, bo Kościół jest święty" :o))

odpowiedzi (0)

skomentuj

niewinny i prowokacja

+18 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

werty (gość)  •

z tego co mi wiadomo to fbi nie bawi się z takimi i odrazu za nich się bierze więc czemu to im zabrało tyle dni wniosek jest jeden sami jej nie wierzą jest niewinny

odpowiedzi (0)

skomentuj

Redemptorysta? Wszystko jasne!

+25 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

Pewnie kolega o. Tadeusza

odpowiedzi (0)

skomentuj

prowokacja

+14 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gdaszczanin (gość)  •

Moim zdaniem kolejna prowokacja w celu zdyskretywania Radia Maryja i zakonu Retemptorystów.

odpowiedzi (0)

skomentuj