Menu Region

Berlusconi ogłosił koniec kryzysu śmieciowego w Neapolu

Berlusconi ogłosił koniec kryzysu śmieciowego w Neapolu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zakończył się kryzys śmieciowy w Neapolu i okolicach - ogłosił premier Silvio Berlusconi po nadzwyczajnym posiedzeniu rady ministrów w tym mieście. Szef rządu obliczył, że jego powołany w maju gabinet potrzebował 58 dni, by doprowadzić do uprzątnięcia ton śmieci, które leżały na ulicach od miesięcy.
To koniec dramatycznej fazy kryzysu, ale nie sytuacji nadzwyczajnej w Neapolu, wyjaśnił Berlusconi, którego zdaniem stolica Kampanii stała się znowu "zachodnim miastem". Obecnie za najpilniejsze zadanie uznał rygorystyczną realizację długofalowego planu regularnego wywozu śmieci, ich utylizacji i budowy spalarni.

- To, co działo się w Neapolu, to była katastrofa, która zszargała nasz wizerunek na świecie - przyznał premier na konferencji prasowej po obradach rady ministrów. Zapowiedział, że nie było to ostatnie takie posiedzenie w mieście pod Wezuwiuszem.

Z dumą zauważył, że dzięki wielkiemu wysiłkowi i uprzątnięciu 35 tysięcy ton śmieci, będzie to jedna z najczystszych metropolii w całym kraju. Z miejscowej prefektury, gdzie toczyły się obrady, sytuacja wydaje się rzeczywiście bliska doskonałej: ulice zostały uprzątnięte, nie ma już straszliwego odoru, który był nie do wytrzymania przy 40-stopniowych upałach.

Gorzej jest na przedmieściach, bo wciąż wiele jest miejsc, w których nic się nie zmieniło, a dziesiątki ton śmieci wywieziono jedynie na prowizoryczne wysypiska. Tak, jak w minionych dniach, płonęły podpalane kontenery, a w Chiaiano odbył się marsz ubranych na czarno kobiet, protestujących przeciwko lokalizacji wysypiska.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się