Menu Region

SDP protestuje przeciwko zwolnieniom w TV Puls

SDP protestuje przeciwko zwolnieniom w TV Puls

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało apel o poparcie protestu przeciwko działaniom naruszającym godność zawodu dziennikarza. SDP zareagowało w ten sposób na grupowe zwolnienia w TV Puls, gdzie pracę straciło blisko dwieście osób.
Stowarzyszenie podkreśla, że rezygnacja z przyczyn biznesowych z programów informacyjnych przez właścicieli TV Puls, a co za tym idzie - zwolnienie z dnia na dzień zespołu, który ten program stworzył, jest niebezpiecznym precedensem, który może stać się powodem ograniczania wolności słowa i niezależności dziennikarskiej. W apelu podkreślono, że zespół realizował i osiągnął wymierne sukcesy, mierzone wynikami oglądalności.


Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaznacza, że podobnymi finansowymi powodami usprawiedliwiają zwolnienia pracowników w oddziałach terenowych TVP władze telewizji publicznej. SDP dodaje, że trudno zrozumieć zwolnienia dziennikarzy z zawodowym dorobkiem, w tym laureatów dziennikarskich konkursów czy zwycięzców międzynarodowych festiwali.

W apelu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podkreślono, że każde działanie oficjalnie nazwane biznesowym czy restrukturyzacyjnym może być wymierzone przeciwko dziennikarskiej niezależności, niewygodnej dla właścicieli czy zarządzających mediami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się