Menu Region

Orlen odrzuca zarzuty o łamaniu prawa antymonopolowego

Orlen odrzuca zarzuty o łamaniu prawa antymonopolowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Spółka PKN Orlen oświadczyła, że nie łamie prawa antymonopolowego. Odnosząc się do informacji o wszczęciu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowania przeciwko PKN Orlen firma zapewnia, że zarzuty są bezpodstawne.
Beata Karpińska z biura prasowego firmy podkreśliła, że spółka nie narzuca niezależnym przedsiębiorcom cen odsprzedaży paliw. Dodała, że firmy współpracujące nie są jej dystrybutorami, lecz firmami działającymi na zasadzie franczyzy. W umowach zawartych z firmami współpracującymi są zapisy mówiące, że cenę detaliczną odsprzedaży ustala franczyzobiorca - podkreśla Beata Karpińska. W ciągu 14 dni od chwili otrzymania decyzji UOKiK-u (co nastąpiło 14 lipca) spółka odniesie się do zarzutów.

Prezes UOKiK wszczęła postępowanie antymonopolowe przeciwko spółce PKN Orlen i jej dystrybutorom zarzucając firmom wspólne ustalanie cen paliw płynnych. W razie potwierdzenia zarzutów na PKN Orlen może zostać nałożona kara finansowa w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się