czwartek 09 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Polska » Aktualności » Artykuł

Prawybory: Komorowski apeluje do Sikorskiego

Aktualności

2010-03-13 17:13:30, aktualizacja: 2010-03-13 17:13:30

Bronisław Komorowski zaapelował do Radosława Sikorskiego o to, by obaj politycy zagłosowali na siebie wzajemnie w prawyborach w PO. Marszałek Sejmu spotkał się w Warszawie ze swoimi zwolennikami i przyjaciółmi.

Marszałek Komorowski podkreślił, że na końcu wyścigu o partyjną nominację powinna być deklaracja o wzajemnym wsparciu. Zarazem Bronisław Komorowski zaproponował ministrowi spraw zagranicznych rozwiązanie w kwestii głosownia. Jego zdaniem wspólna deklaracja obu polityków o oddaniu głosu na kontrkandydata byłaby podkreśleniem jedności Platformy. Dodał, że niedobrze jest wstrzymywać się od głosu, a nie wypada głosować na siebie.
∨ Czytaj dalej
Reklama


Bronisław Komorowski powiedział również, że zgodzi się na debatę prawyborczą tylko jeśli zostanie ona przeprowadzona w klubie parlamentarnym PO. Podkreślił, że takie rozwiązanie zaproponował swojemu rywalowi Radosławowi Sikorskiemu. Wcześniej minister dyplomacji zaapelował podczas zjazdu lokalnych działaczy PO w Bydgoszczy o zorganizowanie debaty telewizyjnej kandydatów tej partii na prezydenta. Zdaniem ministra, instytucja prawyborów ma wiele zalet, a debata jest koniecznością.

Podkreślił, że kandydaci Platformy powinni zostać w takiej debacie przetestowani, ponieważ później w kampanii wyborczej czekają ich starcia z kandydatami innych ugrupowań.


Jednak zdaniem Komorowskiego debata wewnętrzna gwarantowałaby spokojniejszy przebieg i większą neutralność niż telewizyjna. Zaznaczył przy tym, że prawybory to jeszcze nie kampania wyborcza. Odrzucił tym samym zarzut posłanki PiS Grażyny Gęsickiej, że rozpoczął już swoją kampanię.

Kandydata na prezydenta Platformy Obywatelskiej poznamy pod koniec marca.

IAR

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Komentarze (1)
Przejdź do dyskusji na forum

Wyświetl od:
Zwiń wszystkie wątki

Są lepsi od tych figurantów

wyborca (gość) 13.03.10, 18:50:45

Panowi robią szum wokół siebie a szanse mają zerowe.

0 / 0 zgłoś naruszenie odpowiedz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Polska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Polska", poniedziałek 06.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Informacje: 22 201 41 01
Zamówienia z Warszawy bezpośrednio u dystrybutorów:
Ruch SA: 22 581-98-06/24
Kolporter SA: 22 355- 04- 71/73/74/77
GLM: 22 649-41-61 lub 22 649-40-80
e-wydania: www.prasa24.pl; www.e-gazety.pl, www.e-kiosk.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Biuro Reklamy w Warszawie

Wiktor Pilarczyk tel. 022 201 41 00

ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel. 22 201-41-00
fax 22 201-41-99
e-mail: reklama.warszawa@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

ul. Domaniewska 41 (budynek Saturn, II piętro)
02-672 Warszawa
tel. 022 201 42, 022 201 42 01
faks 022 201 42 01
redakcja@polskatimes.pl

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama