Menu Region

Barack Obama przemówi pod Kolumną Zwycięstwa w Berlinie

Barack Obama przemówi pod Kolumną Zwycięstwa w Berlinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
"Berliner Zeitung" napisał, że Barack Obama wygłosi w przyszły czwartek przemówienie pod Kolumną Zwycięstwa w Berlinie. Dziennik twierdzi, że tym, samym dyskusja na temat miejsca wystąpienia kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych została zakończona.
Gazeta powołuje się na źródła w Senacie Berlina. Według nich, decyzja dotycząca lokalizacji wystąpienia Obamy już zapadła. Wcześniej stała się ona powodem sporu w rządzącej w Niemczech koalicji.

Początkowo Barack Obama, który przyjedzie do Berlina 24 lipca, chciał wygłosić przemówienie poświęcone stosunkom transatlantyckim pod Bramą Brandenburską. Ten pomysł spodobał się niemieckim socjaldemokratom. Skrytykowała go natomiast kanclerz Angela Merkel.


Szefowa rządu wyraziła opinię, że symbol historii Niemiec, jakim jest Brama Brandenburska, nie powinien być wykorzystywany w amerykańskiej kampanii wyborczej. Po tym oświadczeniu Obama wycofał się ze swoich planów, twierdząc, że ważniejsza od lokalizacji będzie treść jego przemówienia w Berlinie.

Jak informuje "Berliner Zeitung", w tym tygodniu w stolicy Niemiec gościli przedstawiciele sztabu amerykańskiego senatora. Na plac pod Kolumną Zwycięstwa w centrum miasta decydowali się między innymi dlatego, że za przemawiającym Barackiem Obamą w tle będzie widać Bramę Brandenburską.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się