Polska » Aktualności » Polski Eurodeputowany przeciwny uprawie genetycznie...

Polski Eurodeputowany przeciwny uprawie genetycznie modyfikowanych roślin

Data dodania: 2010-03-11 14:41:31 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2010-03-11 14:49:57

Warszawa

IAR

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka

Polski Eurodeputowany Czesław Siekierski z frakcji chadeckiej apeluje o wycofanie zezwolenia na uprawę w Unii genetycznie modyfikowanego gatunku ziemniaków. Poseł wysłał w tej sprawie list do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso.

Decyzja nowo powołanego komisarza do spraw zdrowia Johna Dalli o liberalizacji przepisów dotyczących roślin modyfikowanych genetycznie budzi według Siekierskiego wiele kontrowersji. Poseł przypomina, że przed trzema laty Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejska Agencja Medyczna negatywnie oceniły zezwolenie na uprawę ziemniaka o nazwie Amflora. Istnieje niebezpieczeństwo wynikające z obecności w nowej odmianie genów, które mogą powodować odporność na antybiotyki.

Poseł nie stara się roztrzygać czy te produkty są bezpieczne czy nie, lecz kwestionuje sposób podejmowania decyzji i zignorowanie opinii ogromniej większości społeczeństwa. Przypomina, że Unia Europejska i jej urzędnicy mają służyć dobru obywateli. Ostatnia decyzja Komisarza Dalli, jego zdaniem jest zaprzeczeniem tej idee i podważa zasady demokracji. Przewodniczący komisji ma cztery tygodnie na odpowiedź.
∨ Czytaj dalej

Komentarze

przejdź na forum

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Rozrywka

Polska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Polska", poniedziałek 21.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Informacje: 22 201 41 01
Zamówienia z Warszawy bezpośrednio u dystrybutorów:
Ruch SA: 22 581-98-06/24
Kolporter SA: 22 355- 04- 71/73/74/77
GLM: 22 649-41-61 lub 22 649-40-80
e-wydania: www.prasa24.pl; www.e-gazety.pl, www.e-kiosk.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Biuro Reklamy w Warszawie

Wiktor Pilarczyk tel. 022 201 41 00

ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel. 22 201-41-00
fax 22 201-41-99
e-mail: reklama.warszawa@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

ul. Domaniewska 41 (budynek Saturn, II piętro)
02-672 Warszawa
tel. 022 201 42 00, 022 201 42 01
faks 022 201 42 01
redakcja@polskatimes.pl

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie PolskaTimes.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.